ثبت سفارش

قوانین و مقررات

سوالات متداول

آزمون تیزهوشان(سمپاد) نهم به دهم چگونه است و چه مباحثی مطرح می‌شود ؟

آزمون تیزهوشان نهم به دهم یکی از مهم‌ترین آزمون‌های استعداد درخشان، در ایران است که برای شناسایی و انتخاب دانش‌آموزان با استعداد و توانمند در رشته‌های علوم پایه برگزار می‌شود. این آزمون برای دانش‌آموزانی که به پایه نهم رسیده‌اند و قصد دارند وارد دوره دهم در دبیرستان‌های تیزهوشان شوند، برگزار می‌شود. دانش‌آموزانی که در این آزمون موفق بوده و نمره قبولی را کسب کنند، در دبیرستان‌های تیزهوشان که دارای سطح اموزشی بالاتری است به ادامه تحصیل می پردازند.

دانش آموزانی که متقاظی شرکت در این آزمون هستند باید در پایه نهم مشغول به تحصیل باشند. همچنین، معدل نوبت دوم پایه هشتم آنها نیز حداقل 19 باشد اما دانش آموزانی که در مدارس تیزهوشان در حال تحصیل هستند، نیازی به شرکت مجدد در آزمون ندارند و همین که معدل کل آنها در پایه نهم حداقل 18 باشد. برای ادامه تحصیل آنها در پایه دهم، کفایت می کند.

 

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم،چگونه است؟

آزمون تیز هوشان نهم به دهم، شامل دو دفترچه است. دفترچه اول حاوی 50 سوال هوش و استعداد تحلیلی و دفترچه دوم شامل 50 سوال هوش و استعداد تحصلی; یعنی همان درس های مدرسه (پایه هشتم و نهم) که متشکل از 10 سوال ریاضی، 10 سوال علوم، 10 سوال فارسی، 10 سال پیام های آسمان و قران و 10 سوال مطالعات اجتماعی است.

مدت زمان در نظر گرفته شده برای پاسخگویی به سوالات هوش و استعداد تحیلی 50 دقیقه و برای پاسخگویی به سوالات هوش و استعداد تحصیلی 70 دقیقه است.

دانش آموزان متقاضی باید در نظر داشته باشند که پاسخ غلط دارای یک امتیاز منفی است در حالی که هر پاسخ صحیح دارای 3 امتیاز مثبت است.

 

ثبت نام در آزمون تیزهوشان ، چگونه است؟

دانش آموزان متقاضی که قصد ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم را دارند. باید با مراجعه به سایت (my.medu.ir) اقدام به ثبت نام نمایند. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام به شرح زیر است:

◄شماره سریال شناسنامه و کد ملی

◄عکس 3 * 4 داوطلب با فرمت jpg( زمینه عکس سفید و مربوط به سال جاری داوطلب باشد )

◄پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

 

چند نکته برای موفقیت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 

  1. مطالعه مفاهیم پایه: در ابتدا، بهتر است تمامی مفاهیم پایه را که در سال‌های قبلی درس خوانده‌اید، مرور کنید و مطمئن شوید که آن‌ها را به خوبی فهمیده‌اید.

 

  1. حل سوالات نمونه: برای آشنایی با سوالات آزمون، سعی کنید تعدادی از سوالات نمونه را حل کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا با ساختار سوالات آشنا شوید و مهارت حل مسئله خود را تقویت کنید.

 

  1. تمرین با سوالات آزمون: برای آماده شدن به آزمون، حل تعدادی سوالات آزمون نهم تیز هوشان را سعی کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا با نوع سوالات و میزان سختی آزمون آشنا شوید.

 

  1. مطالعه منابع آموزشی: برای بهبود عملکرد خود در آزمون، می‌توانید از منابع آموزشی مختلفی مانند کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها و ویدیوهای آموزشی استفاده کنید.

 

  1. حفظ سلامتی: برای داشتن عملکرد بهتر در آزمون، بهتر است به سلامتی خود توجه کنید. خواب کافی، تغذیه سالم و ورزش منظم می‌تواند به شما در بهبود عملکرد کمک کند.

 

با انجام این کارها، می‌توانید خودتان را برای آزمون تیز هوشان نهم به دهم آماده کنید. همچنین، شما می‌توانید با مراجعه به مدارس و موسسات آموزشی معتبر و مشاوره از مشاوران آموزشی، در این مسیر پیشرفت کنید.

 

برای موفقیت در آزمون به ویرا تیچ، تکیه کن.

ادامه مطلب

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان